Meie partnerid:

dpaike_logo uus1.jpg


Korduma kippuvad küsimused 

K: Kas D-Päike solaariumis saadud jume erineb tavasolaariumist?
V: Kuigi tehniliselt on mõlemas kasutusel UV kiirgust edastavad lambid, mis peaksid andma ühesugust tulemust, on paljud kliendid veendunud, et D-Päike solaariumis saadud jume on ilusam ja sarnane rannapäevitusega.

K: Kas D-Päike solaariumid on ohutumad kui tavasolaariumid?
V: Päevitamine muutub ohtlikuks, kui ületatakse soovitavat UV doosi. Siinpole vahet, kas inimene päevitab liiga palju solaariumis või rannas. Kui püsida ettenähtud seansi piirides ja kui puuduvad vastunäidustused päevitamisel, siis ei ole tavasolaariumis päevitamine ohtlik. Küll aga on D-Päike eeliseks madalama UV intensiivsusega lambid. D-Päike solaariumis ei saa nii kergelt päikesepõletust ja selle üldine UV doos on madalam kui tavasolaariumis.


K: Kui kaua peaksin päevitama, et saada ilus jume?

V: Nii nagu ka tavasolaariumis, on D-Päike solaariumis soovitav päevitada 3 - 4 seanssi püsivama jume saavutamiseks. Arvestama peab sellega, et kui Te ei ole varem päevitanud (pigmendi tase nahas on madal), võtab pigmendi  moodustamine pisut kauem  aega, tavaliselt 3 - 5 päeva. See tähendab, et õiget päevitustulemust näete alles mõne päeva pärast. Kasutades spetsiaalset päevituskosmeetikat, mis sisaldab looduslikke pruunistajaid, saate siiski kiirema tulemuse, mida näete juba 2 tunni möödudes päevitamisest.


K: Mida ma saan päevitades D-Päike solaariumis lisaks jumele?

V: Nii looduslik päikesevalgus kui ka D-Päike solaarium on kõige loomulikumad D vitamiini allikad. D vitamiin on aga meie tervisele äärmiselt vajalik. Viimased uuringud näitavad, et D vitamiini puudus võib põhjustada või soodustada mitme haiguse tekkimist, sh luude hõrenemine (osteoporoos) ning mitmeid vähkkasvajaid, sh rinnavähk naistel ja eesnäärmevähk meestel.
Paljud, ka Eestis läbiviidud uuringud kinnitavad, et meie laiuskraadidel ei saa kuni  90% inimestest piisavalt D vitamiini loodusliku päikese puudumise tõttu. Üks seanss D-Päike solaariumis nädalas võib anda kuni 10000 RÜ D vitamiini, mis oluliselt parandab immuunsust ja vähendab haigestumise riski.


K: Millal ei soovitata päevitada D-Päike solaariumis?
V: Päevitamine (ka loodusliku päikese käes) ei ole soovitav, kui:
olete alla 18 aastane
Teie lähisuguvõsas või Teil on esinenud naha onkoloogilisi haigusi
Olete 1 nahatüübiga (väga hele ja tundlik nahk, palju tedretähne)
Kasutate ravimeid, mis sisaldavad päikeseallergiat tekitavat reaktsiooni (nt antibiootikumid, aga ka mõned muud ravimid. Konsulteerige arstiga, kui Te kasutate retseptiravimeid)
Olete saanud hiljuti päikesepõletuse, mille järel ei ole nahk veel täielikult taastunud

Kui soovite lisainformatsiooni D-Päike solaariumidest või päevitamisest üldisemalt, kirjutage meile info@dpaike.ee