D-vitamiin võib aidata võidelda koroonaviiruse sümptomitega, väidab UK valitsus tõendite ilmnemisel

Suurbritannia valitsuse uued juhised on esitatud uurimuste põhjal, et D-vitamiin võib aidata ära hoida hingamisteede haigusi ja tugevdab immuunsussüsteemi.

Šoti valitsus on üldsusele oma tervisealaseid nõuandeid värskendanud, soovitades meil kõigil saada kätte D-vitamiini päevane annus.

Tervishoiualaseid juhiseid on muudetud, et kajastada tõsiasja, et inimesed veedavad rohkem aega siseruumides eriolukorra tõttu. Seega ei saa nad väga palju päikest, mis on aga D-vitamiini peamine allikas.

Olulist D-vitamiini võib nahk toota päikesevalguse toimel alates 10–15 minutist, kuid põhjapoolkera inimestel on sageli selle puudus. Seega saab D-vitamiini puudust ravida toidulisanditega või seda sisaldavate toitude söömisega.

UK valitsuse avalduses öeldakse: „Kuna inimestel on keeruline saada ainuüksi toidust piisavalt D-vitamiini, peaksid kõik (sealhulgas lapsed ja rasedad ning imetavad naised) kaaluma iga päev toidulisandi kasutamist, mis sisaldab 10 mikrogrammi D-vitamiini.”

“See nõuanne on eriti oluline inimestele, kes on kogu aeg siseruumides.

Uus uuring ütleb, et D-vitamiin, et D-vitamiin aitab ära hoida hingamisteede haigusi ja parandab immuunsuse funktsioneerimist.

Dublini Trinity kolledži teadlaste leiud annavad alust mõttele, et toidulisand võib peatada haiguse jõudmise kriitilisse staadiumisse, teatab uudiste veebisait Independent.ie.

TILDA juhtivteadur professor Rose Anne Kenny ütles: „Meil on tõendeid D-vitamiini rolli tugevdamiseks rindkerenakkuste ennetamisel, eriti vanematel täiskasvanutel, kellel on madal tase. Ühes uuringus vähenes D-vitamiini võtnud inimestel rindkereinfektsioonide riski poole võrra.”

„Kuigi me ei tea konkreetselt D-vitamiini rolli COVID-nakkustes, arvestades selle laiemat mõju immuunsusreaktsioonide parandamisele ning selgeid tõendeid luude ja lihaste tervise kohta, peaksid riskirühmad tagama, et nad saavad piisavalt D-vitamiini.”

2017. aastal tehtud BMJ-uuringus jõuti sarnastele järeldustele, et D-vitamiini manustamise tulemusel vähenes ägeda nakkuse all kannatavate hingamisteede patsientide arv 12%.

Loe originaalartiklit SIIT.

See nõuanne on eriti oluline inimestele, kes on kogu aeg siseruumides.