Päikesevalgus kui vitamiin D allikas meie kehale

Vitamiin D on keeruline molekul, millel on lugematu arv toimeid meie keha organites, mis selgitab paljude haiguste ilmnemist selle vitamiini puudumise korral. Paljud meist seostava D vitamiini luudega, kuid tõde on see, et see molekul toimib loendamatutes bioloogilistes protsessides nagu meie geenide avaldumine, meie südame tervis. See isegi mõjutab meie tuju, kuna selle puudulikkus on seotud depressiooniga.

Pole kahtlust, kui oluline see aine on meie kehas. Kuid kui Te kuulete selle vitamiini nime, siis mõtlete Te kindasti oma vanaemale või tädile kes seda tarbib, et hoida oma luud tugevad ning vältida osteoporoosi. Kuid seekord tahan ka Teile öelda midagi, mis muudab Teie arusaamise päikesest.

Tasuta teraapia

Päikese võtmine on täiesti tasuta. On võimalik, et see detail viib meid alahindama selle kõrget väärtust meie elus ja tervises. Lisaks taimedele, saame ka meie ära kasutada ultraviolett radiatsiooni mida päike kiirgab, et viia läbi bioloogilisi protsesse nagu fotosünteesi ning kohe ma seletan kuidas.

Vitamiin D meie nahas

Mõnikord oleme me hooletud oma nahaga, vaatamata sellele kui palju ta meile head teeb. Sellisel juhul, räägin ma D vitamiini tootmisest meie nahas. Enne kui D vitamiin ilmub tema aktiivses vormis, teatud kui vitamiin D3 (1,25 Dihüdroksükolekaltsiferool), peab muutumis protsess kõige pealt algama meie nahas. Kui meie nahas 7-Dihüdroksükolekaltsiferooli molekul satub kokku ultraviolett radiatsiooniga, muutub see Kolekaltsiferooliks. Siis see molekul liigub maksa ning muutub seal teist korda 25-hüdroksükaltsiferooliks. Lõpuks see molekul liigub meie neerudesse, organid mis on meie kõhu piiris, mis filteerivad verd ja toodavad uriini.

Kui nad on jõudnud neerudesse, käib see läbi viimasest muutumisest, ning temast saab vitamiin D3 või 1,25 Dihüdroksükolekaltsiferool. Nüüd täidab see kõik oma põhi funktsioonid, et garanteerida keha korralik toimimine.

Niisiis, minge välja, et saada kätte hädavajalik doos D-vitamiini või kasutage D päikese päevitusteenuseid.

Päikesevalgus kui vitamiin D allikas meie kehale